Je marketing mag menselijker

WhatsApp
Facebook
X
LinkedIn
E-mail
jouw marketing mag wat menselijker

Inhoudsopgave

Soms vraag ik me af: wanneer heb ik voor het laatst zomaar iemand gebeld? Niet voor werk, niet om iets praktisch te regelen, maar gewoon… om even te vragen hoe het gaat?

Vroeger ging dat een stuk makkelijker. Je belde even om bij te praten of iets af te stemmen. Tegenwoordig is het allemaal appjes, voice notes, likes en snelle reacties. Makkelijk, efficiënt. Maar soms voelt het leeg.

Dat is precies waarom de campagne van Odido in samenwerking met de stichting Join Us en Mind Us mij opviel. Een campagne die niet gericht is op de mensen die zich eenzaam voelen, maar op iedereen eromheen. Op jou en mij dus. Hun boodschap is simpel maar krachtig: Gebruik je stem.

Gebruik je stem tegen eenzaamheid - Odido x Join Us x Mind Us

Campagne video: Gebruik je stem tegen eenzaamheid – Odido x Join Us x Mind Us Bron:https://www.youtube.com/watch?v=k_TmuliS4Y8

Meer verbonden dan ooit, en toch…

In een wereld waarin we op honderden manieren kunnen communiceren, voelen veel mensen zich juist minder verbonden. Onder jongeren voelt inmiddels 1 op de 3 zich eenzaam. En laten we eerlijk zijn: dat beperkt zich niet alleen tot jongeren. Ook volwassenen, ook ondernemers, worstelen met dat gevoel. Altijd ‘aan’ staan. Altijd druk. Maar zelden echt in verbinding.

We scrollen, we reageren, we sturen een duimpje of een hartje, maar hoe vaak zeggen we nog:
“Hoe gaat het echt met je?”
Of:
“Ik dacht aan je.”

Waarom deze campagne binnenkomt

Wat ik mooi vind aan deze campagne, is dat ze het niet brengen als een probleem dat bij de ‘eenzame persoon’ ligt. Nee, het is een uitnodiging aan iedereen:
Wees er voor een ander.
Gebruik je stem.
Stuur niet alleen een appje, maar bel eens.
Stel een echte vraag.
Zeg dat iemand ertoe doet.

En dat raakt mensen. Want het is een probleem dat al jaren sluimert en steeds groter wordt. Ik ben dan ook voorstander van dit soort campagnes, want het word tijd dat we dit allemaal weer wat meer gaan inzien.

Ook als ondernemer verlies je soms de verbinding

Deze gedachte beperkt zich niet tot je persoonlijke leven. Als ondernemer kun je ook die verbinding kwijtraken. In alle drukte van groeien, posten, verkopen, lanceren, vergeten we soms waarom we ooit begonnen zijn:
Niet om alleen maar ‘klanten’ te hebben,
maar om mensen te helpen.

En mensen voelen dat.
Ze voelen het als je alleen maar verkoopt.
En ze voelen het als je echt wilt helpen.

Marketing draait allang niet meer om harder schreeuwen of de slimste trucjes. Het draait om verbinding, vertrouwen en menselijkheid.

Gebruik je stem, in je marketing, je communicatie, je werk

Dat betekent niet dat je ineens elke klant moet bellen of met iedereen koffie moet drinken 😉
Maar het betekent wel dat je oprechte aandacht kunt geven. Dat je mag laten zien wie je bent, waar je voor staat en waarom jij doet wat je doet. Dat je woorden mag gebruiken die raken in plaats van overtuigen. Dat je vragen mag stellen die uitnodigen tot contact.

En geloof me: daar zit de kracht van goede marketing.
Niet in het algoritme. Niet in de perfecte funnel. Dit zijn slechts tools.
Maar in de echte connectie die jij maakt met de mensen die jij verder kunt helpen.

Een klein gebaar maakt verschil
Of je nou ondernemer bent of niet:
Gebruik je stem.
Stuur dat berichtje.
Bel die vriend.
Vraag een klant hoe het gaat.
Of deel iets persoonlijks op je social media, gewoon omdat je mens bent.

Want soms is dat precies wat iemand nodig heeft.
En misschien ben jij dan precies diegene die het verschil maakt.

Aanbevolen artikelen

AnalyticsWP testen en waarom first party data de toekomst is

06 september 2025

AnalyticsWP testen en waarom first party data de toekomst is

Al een tijdje heb ik het idee dat Google Analytics niet alle bezoeken toont. Wat natuurlijk ook niet gek is. Met de opkomst van adblockers...

Damon burton - een visie over SEO die ik zelf deel

17 juni 2025

Hoe een SEO-specialist uit Utah mijn visie op online marketing bevestigde

Soms hoor je iets en denk je: ja, dit is het gewoon. Dat had ik dus toen ik via de podcast van Russell Brunson ineens...

AnalyticsWP testen en waarom first party data de toekomst is

AnalyticsWP testen en waarom first party data de toekomst is

Al een tijdje heb ik het idee dat Google Analytics...

Damon burton - een visie over SEO die ik zelf deel

Hoe een SEO-specialist uit Utah mijn visie op online marketing bevestigde

Soms hoor je iets en denk je: ja, dit is...

Klaar voor de volgende stap in jouw bedrijf?

Of je nu een gloednieuwe website nodig hebt, je online marketing een boost wil geven, of je merk wil laten stralen, wij staan voor je klaar.

Laten we samen jouw online succes vormgeven. Plan nu jouw vrijblijvend adviesgesprek. We luisteren naar je wensen, delen onze ideeën en wie weet gaan we binnenkort voor jou aan de slag.

Hulp nodig met webdesign - online marketing of branding - vul het supportformulier in van WebBuddies

4,9/5 Google reviews

Vraag of advies over webdesign online marketing of branding - neem contact op met WebBuddies
WebBuddies - Webdesign - Online marketing - Branding

Vrijblijvend kennismaken?

Benieuwd of we ook jou kunnen helpen? Plan een gratis adviesgesprek in!